Szkoła podstawowa im. Janusza Korczaka W Księżym Dworze

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych:  2 września 2019 r.
Zimowa przerwa świąteczna:     23- 31 grudnia 2019 r.
Ferie zimowe:    
  20 stycznia – 2 luty 2020 r.
Wiosenna przerwa świąteczna:     9 kwietnia – 14 kwietnia 2020 r.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 26 czerwca 2020 r.
Ferie letnie:         27 czerwca – 31 sierpnia 2020 r.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych (6 dni):
 30 października 2019 r.
 2 - 3 stycznia 2020 r.
 21-22 -23 kwietnia 2020 r.
 12 czerwca 2020 r.
TERMINARZ EGZAMINÓW ÓSMIOKLASISTY w 2020 r.
• termin główny
a) język polski - 21 kwietnia 2020 ( wtorek) godz. 9:00
b) matematyka - 22 kwietnia 2020 r. ( środa) – godz.9:00
c) język obcy nowożytny - 23 kwietnia 2019 r. ( środa) – godz. 9:00      
• termin dodatkowy
a) język polski – 1 czerwca 2020 ( poniedziałek) godz. 9:00
b) matematyka – 2 czerwca 2020 r. ( wtorek) – godz.9:00
c) język obcy nowożytny – 3 czerwca 2020 r.  ( środa) – godz. 11:00      

Termin ogłaszania wyników i termin przekazania przez okręgowe komisje egzaminacyjne zaświadczeń do szkół
- z egzaminu ósmoklasisty i  gimnazjalnego przeprowadzanego – 19 czerwca 2020 r.
Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym:
- z egzaminu gimnazjalnego przeprowadzanego w kwietniu i czerwcu – 26 czerwca 2020 r.


AKADEMIE / APELE

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

wrzesień

2.

Dzień Edukacji Narodowej

październik

- część artystyczna Anna Kamińska
- wystrój sali Wiesława Kaszubska

3.

Dni Papieskie

październik

Beata Dembowska

4.

Pasowanie na ucznia i czytelnika kl. I

październik

Danuta Gerlej
Mariola Balicka

5.

Święto Niepodległości

listopad

Iwona Rogozińska
Kamil Werner

6.

Tydzień Życzliwości

listopad

Ewa Wiśniewska

7.

Jasełka

grudzień

Beata Dembowska

8.

Wigilia CARITAS

grudzień

Beata Dembowska

9.

,,Walentynki” Dzień Zakochanych

luty

MSU, SU

10.

Międzynarodowy Dzień Internetu

luty

Kamil Werner

11.

Dzień Logopedy

marzec

Izabela Ciesielska

12.

Święto Konstytucji 3 Maja

maj

Iwona Rogozińska

13.

Dzień Języków Obcych

maj

Anna Kamińska
Kamila Łęgowska

14.

Dzień bez papierosa

maj

Ewa Wiśniewska

15.

Dzień Patrona

czerwiec

Izabela Ciesielska
Mariola Balicka

16.

Pożegnanie absolwentów kl. VIII

czerwiec

Anna Kamińska

IMPREZY SZKOLNE

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

„Narodowe czytanie”

wrzesień

Mariola Balicka

2.

Powitanie jesieni kl I-III

wrzesień

Danuta Gerlej
Wiesława Kaszubska
Maria Stańczyk

3.

Andrzejki

listopad

Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska
Wychowawcy

4.

Mikołajki

grudzień

Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska
Wychowawcy

5.

Mini lista przebojów

grudzień

Marzena Cedlerska
Anna Nadwodna SU

6.

Choinka Noworoczna

styczeń

- część artystyczna
Marzena Cedlerska
Mariola Balicka
- wystrój sali
Maria Stańczyk
Anna Kamińska
Szymon Krzykowski

7.

Dzień Samorządności

marzec

Maria Stańczyk MSU
Marzena Cedlerska
Anna Nadwodna  SU

8.

Rekolekcje Wielkopostne

marzec/ kwiecień

Beata Dembowska
Grzegorz Wadecki

9.

Dzień Matki

maj

Maria Stańczyk
Danuta Gerlej
Wiesława Kaszubska

10.

Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego

czerwiec

Szymon Krzykowski
Kamil Werner

11.

Włączenie się do organizacji imprez sportowo rekreacyjnych organizowanych przez
organ prowadzący

cały rok

Szymon Krzykowski
Kamil Werner

KONKURSY

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

Festiwal piosenki patriotycznej

listopad

Grzegorz Wadecki

2.

Turniej Mikołajkowy dla klas I-III

grudzień

Maria Stańczyk
Wiesława Kaszubska

3.

Konkurs ortograficzny

grudzień

Mariola Balicka
Izabela Ciesielska

4.

Konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki dla kl. IV VIII SP

luty

Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

5.

Konkurs czytelniczy

marzec

Mariola Balicka

6.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”

marzec

Marzena Cedlerska
Anna Nadwodna

7.

Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

kwiecień

Urszula Cieślińska

8.

Mistrz języka angielskiego klas

kwiecień

Justyna Antczak
Anna Kamińska

9.

Konkurs ortograficzny dla kl. II III

maj

Maria Stańczyk

10.

Omnibus kl.I-III

czerwiec

Danuta Gerlej

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W WYSOKIEJ

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

Święto Pieczonego Ziemniaka

wrzesień

Patrycja Jakubowska

2.

Pasowanie przedszkolaka

październik

Patrycja Jakubowska

3.

Andrzejki

listopad

Patrycja Jakubowska

4.

Mikołajki

grudzień

Patrycja Jakubowska

5.

Dzień Babci i Dziadka

styczeń

Patrycja Jakubowska

6.

Dzień Kobiet

marzec

Patrycja Jakubowska

7.

Pierwszy Dzień Wiosny

marzec

Patrycja Jakubowska

8.

Dzień Matki

maj

Patrycja Jakubowska

9.

Dzień Dziecka

czerwiec

Patrycja Jakubowska

10.

Zakończenie roku szkolnego

czerwiec

Patrycja Jakubowska

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W KURKACH

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

Powitanie jesieni

wrzesień

Maria Borkowska

2.

Pasowanie przedszkolaka

październik

Maria Borkowska

3.

Dzień Pluszowego Misia

listopad

Maria Borkowska

4.

Andrzejki

listopad

Maria Borkowska

5.

Mikołajki

grudzień

Maria Borkowska

6.

Wigilia klasowa

grudzień

Maria Borkowska

7.

Dzień Babci i Dziadka

styczeń

Maria Borkowska

8.

Pierwszy Dzień Wiosny

marzec

Maria Borkowska

9.

Dzień Matki

maj

Maria Borkowska

10.

Dzień Dziecka

czerwiec

Maria Borkowska

11.

Zakończenie roku szkolnego

czerwiec

Maria Borkowska

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W KSIĘŻYM DWORZE

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

Dzień Przedszkolaka

wrzesień

Jolanta Kowalewska

2.

Pożegnanie lata

wrzesień

Jolanta Kowalewska

3.

Dzień Życzliwości

październik

Jolanta Kowalewska

4.

Dzień Pluszowego Misia

listopad

Jolanta Kowalewska

5.

Andrzejki

listopad

Jolanta Kowalewska

6.

Mikołajki

grudzień

Jolanta Kowalewska

7.

Dzień Babci i Dziadka

styczeń

Jolanta Kowalewska

8.

Pierwszy Dzień Wiosny

marzec

Jolanta Kowalewska

9.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

maj

Jolanta Kowalewska

10.

Dzień Matki

maj

Jolanta Kowalewska

11.

Dzień Dziecka

czerwiec

Jolanta Kowalewska

12.

Zakończenie roku szkolnego

czerwiec

Jolanta Kowalewska

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W KISINACH

Lp.

Tematyka

Termin

Odpowiedzialni

1.

Dzień Przedszkolaka

wrzesień

Halina Plebaniak

2.

Dzień Życzliwości

październik

Halina Plebaniak

3.

Dzień Pluszowego Misia

listopad

Halina Plebaniak

4.

Andrzejki

listopad

Halina Plebaniak

5.

Mikołajki

grudzień

Halina Plebaniak

6.

Dzień Babci i Dziadka

styczeń

Halina Plebaniak

7.

Pierwszy Dzień Wiosny

marzec

Halina Plebaniak

8.

Dzień Matki

maj

Halina Plebaniak

9.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski

maj

Halina Plebaniak

10.

Dzień Dziecka

czerwiec

Halina Plebaniak

11.

Zakończenie roku szkolnego

czerwiec

Halina Plebaniak

Dzień tygodnia

Godzina

Nazwisko i imię nauczyciela

Poniedziałek

11.45 12.45
13.35
14.35

Marzena Cedlerska
Iwona Rogozińska

Wtorek

11.45 12.45
13.35
14.35

Kaszubska Wiesława
Ciesielska Izabela

Środa

11.45 12.45
13.35
14.35

Stańczyk Maria
Iwona Rogozińska

Czwartek

11.45 12.45
13.35
14.35

Stańczyk Maria
Beata Dembowska

Piątek

11.45 12.45

Stańczyk Maria

Plan pracy pielęgniarki szkolnej
Stanisława Ludwiczak
czwartek 9.00 - 14.00

1.

Badania przesiewowe

wg harmonogramu

2.

Udzielanie pierwszej pomocy

wg potrzeb

3.

Promocja zdrowia

cały rok

4.

Fluoryzacja zębów

październik - czerwiec

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego