Szkoła podstawowa im. Janusza Korczaka W Księżym Dworze

Idź do spisu treści

Menu główne

Wydarzenia

 

Akcja ekologiczna „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjno – ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której celem było zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Samorząd uczniowski przeprowadził na terenie szkoły zbiórkę elektrośmieci.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

MINI LISTA PRZEBOJÓW
Dnia 10 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się Mini Lista Przebojów. Organizatorem był Samorząd Uczniowski pod okiem pani Anny Nadwodnej i pani Marzeny Cedlerskiej. Imprezę prowadził: Michał Zieliński. W jury zasiedli: pani wicedyrektor Ewa Wiśniewska, pani Maria Stańczyk i przedstawiciel SU- Błażej Barwiński ucz. kl. VI A. Jury doceniło zespoły za pomysł na wykonanie piosenki, stroje, rekwizyty oraz zaangażowanie. Niektórych uczestników nie można było rozpoznać w ich estradowych strojach. W konkursie wzięło udział 7 zespołów:
- pierwsze miejsce zajęły: dziewczyny z kl. VIII (Karolina Kieszkowska, Maria Lech, Weronika Zielinska, Patrycja Ślizga, Julia Bartkowska) w piosence „Baby shark” i zespół z kl. VI B (Paulina Dawid, Oliwia Nowakowska, Karolina Kołodziejska, Maria Pieckowska, Anna Rutkowska, Justyna Kieszkowska, Klaudia Kocięda)
- drugie miejsce: TEAM kl. V i VI B, skład zespołu: Paulina Szulc i Karolina Jaskółska. Zespół wykonał piosenkę „Mogę wszystko nic nie muszę”
- trzecie miejsce: Patrycja Pawlak z klasy I, która wykonała piosenkę „Za krokiem krok”.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a publiczność
się świetnie bawiła.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

„Mistrza Matematyki 2020”
Dnia 20.02.2020 r. odbył się konkurs na Mistrza Matematyki naszej szkoły, do konkursu przystąpiło dwoje uczniów klasa VII: Agata Kraśnik i Szymon Wiśniewski oraz sześcioro z klasy VIII: Julia Bartkowska, Maja Kopycińska, Hubert Słowikowski, Kamil Sieński, Jakub Szklarski, Michał Zieliński.
Największą ilość punktów uzyskali:
1. Hubert Słowikowski 29 pkt.
2. Jakub Szklarski 15 pkt.
3. Agata Kraśnik 15 pkt.
Mistrzem Matematyki 2020 r. w kategorii kl. VII - VIII został Hubert Słowikowski z klasy VIII

Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Dzień Mężczyzn w naszej szkole!
10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Dziewczęta z samorządu uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków.
Opiekunowie SU:
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Dzień Kobiet w naszej szkole!
8 marca 2020 roku dziewczęta z naszej szkoły były zaskoczone, widząc swoich kolegów odświętnie ubranych. Chłopcy postarali się i dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna na długo zapamiętała tegoroczne obchody. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali upominki i składali życzenia wszystkim Paniom.
Wszystkim kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!
Opiekunowie SU:
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

CHOINKA SZKOLNA 2020
Dnia 16 stycznia 2020 roku odbyła się Choinka Szkolna. Pani Dyrektor Urszula Cieślińska serdecznie powitała zaproszonych na tę okazję gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Imprezę prowadzili konferansjerzy: Maria Lech i Michał Zieliński z klasy VIII. Szkolną uroczystość zaszczycili i uświetnili swą obecnością następujący goście: Wójt Gminy Działdowo Mirosław Zieliński, Danuta Smereczyńska kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Promocji, radni: Ewa Chojnacka - Księży Dwór, Katarzyna Banaś - Kurki, która przewodniczy Radzie Rodziców, sołtysi: Andrzej Świderski -Pierławki, Krzysztof Trybel - Księży Dwór, pielęgniarka szkolna Stanisława Ludwiczak.
Porównanie Forresta Gumpa
„Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi” stało się hasłem przewodnim uroczystości. Nikt nie wie, co go w życiu czeka, nie ma wpływu na to, gdzie się urodzi, w jakim kraju ani w jakiej rodzinie. Ale rodzina i to, co się w niej dzieje, ma wpływ na to, co się dzieje z dzieckiem, a dziecko trafia do szkoły i oddaje jej dobrą lub złą energię, wpływa na osoby tu przebywające, a one wpływają na dziecko. Marzena Cedlerska, uczestnicząc w programie przeciwdziałania uzależnieniom „Nauczyciel Uczeń Rodzic- grupa współpracy, wsparcia, działania jako fundament pracy profilaktycznej”, przygotowała i wystawiła z uczniami kl.V, VIa, VIb spektakl profilaktyczny pod tytułem „A Ty co wybierasz?”, który był podsumowaniem programu. Tym samym sprzeciwiając się Losowi, który może rzuca nas w różne miejsca, do różnych rodzin, ale nie odbiera nam naszego człowieczeństwa i prawa wyboru co do swego postępowania dając wskazówki, jak wyjść z zaklętego kręgu, który stwarza alkohol. Szkolna uroczystość stała się okazją do zacieśnienia tych powiązań i okazją do wzajemnego na siebie oddziaływania i wspierania się w wychowywaniu nowego pokolenia. Tak jak życie składa się nie tylko z bolączek i problemów, tak i w programie nie zabrakło okazji do śmiechu i zabawy. Uczniowie klasy VI b - wychowawca Mariola Balicka przygotowali skecze związane z ich bytowaniem w szkole. Zostało też odczytane wypracowanie o szkole marzeń, w której zamiast stołówki funkcjonuje pięciogwiazdkowa restauracja, a pytani na lekcjach są tylko ochotnicy. Publiczność mogła obejrzeć zwycięzców Szkolnej Mini Listy Przebojów: Patrycja Pawlak z kl.I w piosence Cleo „Za krokiem krok”, Karolina Jaskólska - kl.V i Paulina Szulc - kl. VIb w piosence Agaty Dziarmagowskiej „Mogę wszystko, nic nie muszę”, dziewczęta z kl.VIb w piosence CHOKOLATE, dziewczęta z kl. VIII „BABY SHARK”. Występy były bardzo udane również dzięki pięknym dekoracjom wykonanym przez uczniów pod kierunkiem Marii Stańczyk i Anny Kamińskiej. Rada Rodziców zadbała o przygotowanie paczek dla dzieci, które wręczył Mikołaj.
Po rozdaniu prezentów rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa.
Marzena Cedlerska
Mariola Balicka

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „PTAKI POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO” Przyroda powiatu działdowskiego w obiektywie Ryszarda Makszyńskiego 17 stycznia 2020 r.

Noc Biologów 2020 - Wydział Biologii i Biotechnologii - 10.01.2020 r.
W związku z udziałem Gminy Działdowo w projekcie pn. „Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Młodego Odkrywcy 2.0”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uczniowie ze szkół z terenu gminy uczestniczyli w akcji „Noc Biologów”. UWM w Olsztynie jak co roku brał udział w tej ogólnopolskiej akcji. Noc Biologów to wspólne przedsięwzięcie wydziałów biologicznych i przyrodniczych polskich uniwersytetów i szkół wyższych a także ogrodów botanicznych. Jest to akcja promująca wiedzę biologiczną w popularnonaukowej formie i nawiązująca do edukacji pozaformalnej. Noc Biologów jest festiwalem naukowym, skierowanym zarówno do dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.
Noc Biologów ma na celu przekazanie szerokiej wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach – od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesna biologię i biotechnologię. Jednym z celów akcji jest zaszczepienie przekonania o kluczowej roli nauk przyrodniczych w egzystencji populacji ludzkiej na Ziemi a także znaczenie biogospodarki w rozwoju regionalnym w północno - wschodniej Polsce. Ponadto – wzbudzone ciekawości oraz chęci do poznawania i rozumienia świata przyrodniczego, szczególnie u dzieci i młodzieży szkolnej w celu kształtowania poglądów, pozwalających na zrozumienie prawidłowości funkcjonowania przyrody oraz na nieszkodliwe obcowanie ze światem żywym (biologicznym).
Zagadnienia poruszone na warsztatach:
Zmiany klimatu – dr hab. Hanna Ciecierska, dr hab. Dorota Górniak, dr Katarzyna Krawczyk, dr Joanna Ruszczyńska, dr Justyna Święczkowska. Problem zmiany klimatu, który dotyczy nie tylko naszego kraju ale całego globu przedstawiono w formie sesji posterowej: przyczyny, skutki, mity oraz działania w celu jego ochrony.
Fascynujący świat pijawek prowadzący: dr Iwona Jeleń. Uczniowie mieli okazje poznać różnorodność świata pijawek (na przykładzie naszych krajowych gatunków).
Ekstrakcja barwników roślinnych i ich zastosowanie prowadzący: mgr Teresa Jagielska. Uczniowie dowiedzieli się, że rośliny to źródło wielu przydatnych człowiekowi związków chemicznych, że barwniki roślinne mają zastosowanie w wielu dziedzinach: kosmetyce, farmacji, przemyśle spożywczym, farbiarskim i sztuce. Ponadto uczniowie izolowali niektóre barwniki roślinne, poznawali ich właściwości i zastosowanie w praktyce.
Grzyby do zadań specjalnych. Formy organizacji ciała grzybów – organizmy jednokomórkowe i strzępkowe – prowadzący: dr hab. Anna Biedunkiewicz. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają mikroorganizmy, które pełnią tak pożyteczną rolę dla człowieka? Czy można je hodować w warunkach laboratoryjnych? Jakie części owocnika pieczarki zjadamy? W jaki sposób rosną grzyby pleśniowe?
Ile jest kawy w kawie i czekolady w czekoladzie? – prowadzący: dr hab. Dorota Górniak, dr hab. Hanna Ciecierska. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się dlaczego powinniśmy  a może nie powinniśmy spożywać kawy czy czekolady? Jakie są najlepsze kawy gatunki kawy oraz sposoby ich przyrządzania? Jakie są czekolady, które są najlepsze oraz ile jest w nich kakaowca? Czy zmiany klimatu na świecie powodują pogorszenie warunków kakaowców?
Identyfikacja flawonoidów w roślinach technika TLC – prowadzący: dr Regina Frączek. Na zajęciach uczniowie nanosili próby ekstraktów roślinnych na płytki TLC (płytki krzemionkowe). Rozwijali i suszyli chromatografy. Identyfikowali uzyskane frakcje flawonoidów – obserwacja np.: pod UV, po użyciu wywoływaczy chemicznych.
Jak się pracuje w laboratorium biochemicznym? – prowadzący: dr Anna Cieślińska, dr Ewa Fierdorowicz. Uczniowie mieli okazje do zwiedzania laboratorium i obserwacji sprzętów, na których są wykonywane badania.

Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyli:
Wiktoria Lipowska – klasa VI a
Zuzanna Zera – klasa VI a
Maria Pieckowska – klasa VI b
Klaudia Kocięda – klasa VI b
Karol Juchnowski – klasa VII
Patryk Kątny – klasa VII
Michał Zieliński – klasa VIII
Maria Lech – klasa VIII

A opiekunem grupy była dyrektor Urszula Cieślińska

Spotkanie z dietetykiem
Dnia 12 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Sarą Witus. W spotkaniu brali udział uczniowie całej szkoły oraz Rodzice. Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie i podejmowanych jest szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego i zbilansowanego odżywiania się oraz dbania o kondycję fizyczną. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, „że waga nie zależy jedynie od tego, co spożywamy, oprócz diety stanowią o niej również inne czynniki, takie jak płeć, geny, kondycja fizyczna oraz stan zdrowia, o który trzeba bardzo dbać. Zaburzenia odżywiania to poważny problem społeczny. Gdy kolejna dieta zawodzi, a zdrowie i samopoczucie się pogarszają, pora spytać o przyczynę. Pamiętajmy, że  nadwaga lub niedowaga mogą świadczyć o chorobie”. Pani dietetyczka zachęcała naszych uczniów by odżywiali  się zdrowo, nie tracąc przy tym pogody ducha, optymizmu i dystansu do siebie.
Spotkanie zorganizował pedagog szkolny – Pani Ewa Wiśniewska  i  Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Katarzyna Banaś.

„Zerówki” z Księżego Dworu i Wysokiej u strażaków
Dnia 19 listopada 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w Księżym Dworze i Wysokiej pojechały na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie. Dzieci zwiedziły salę edukacyjną, gdzie uczestniczyły w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy, opisywali elementy munduru i wyposażenia, pokazywali sprzęt strażacki.
Jolanta Kowalewska

Jasełka 2019 „Betlejem To My Sami”

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Dnia 18 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole bożonarodzeniowe jasełka pt. „Betlejem To MY Sami”. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Beaty Dembowskiej oraz uczniów kl. VI pod kierunkiem p. Grzegorza Wadeckiego. Całość przedstawienia uświetniła obecność licznie zaproszonych gości: emerytów szkoły oraz rodziców. Na wstępie spotkania zabrała głos pani Beata Dembowska, która przywitała zebranych gości i całą społeczność szkolną oraz zaprosiła do wspólnego kolędowania. Publiczność po raz kolejny mogła przypomnieć sobie historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. W rolę Maryi wcieliła się Zuzanna Juchnowska, zaś w rolę świętego Józefa odegrał Adam Groszek. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców ze Wschodu, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów klas szóstych i dzieci z oddziału „0”. Dzieci z zerówki przygotowały dwa  świąteczne utwory :„Pada śnieg” i „Był pastuszek bosy” pod okiem pani Jolanty Kowalewskiej. Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor Ewa Wiśniewska, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe i podziękował artystom za ich występy. Sceneria tegorocznego przedstawienia została przygotowana przez p. Marię Stańczyk. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.


Wigilia Szkolnego Koła Caritas 2019
„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”
Dnia 13 grudnia 2019 r. w już po raz czwarty w naszej szkole miała miejsce uroczysta Wigilia Szkolnego Koła Caritas. Uczniowie na tę uroczystość zaprosili dyrektor Panią Urszulę Cieślińską oraz wicedyrektor Panią Ewę Wiśniewską. Do przygotowania Wigilii zaangażowani zostali wszyscy członkowie naszego Koła. Uczniowie podzielili się obowiązkami przy organizacji tej uroczystej wieczerzy. Przygotowali samodzielnie ciasta, sałatki oraz zadbali o wystrój stołu i nastrój całej uroczystości. Wigilia rozpoczęła się uroczystym odczytaniem fragmentu Pisma Świętego opowiadającego o Narodzinach Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela, potem były serdeczne życzenia pani wicedyrektor oraz łamanie się opłatkiem. Po tych tradycyjnych zwyczajach przyszedł czas na delektowanie się potrawami oraz wspólne śpiewanie kolęd. Nad całością uroczystości czuwała opiekunka Szkolnego Koła Caritas pani Beata Dembowska.

GÓRA GROSZA
W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Uzbierana przez naszych uczniów kwota wyniosła 18459 gr. Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostały na rzecz podopiecznych Fundacji „Nasz Dom”
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Kiermasz świąteczny
Przed świętami, jak co roku samorząd uczniowski zorganizował kiermasz bożonarodzeniowy, na którym uczniowie sprzedawali stworzone przez siebie ozdoby związane ze świętami Bożego Narodzenia.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


Wizyta w schronisku dla bezdomnych psów
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla bezdomnych psów „Podaj Łapę” w Tatarach. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria. Poprzez takie akcje staramy się uczyć dzieci odpowiedniego podejścia do zwierząt i odpowiedzialności za drugą istotę, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom za udział w zbiórce oraz zachęcamy do pomocy bezdomnym zwierzakom podczas kolejnych akcji.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


Nasi uczniowie z wizytą w Domu Dziecka
Kolejna akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Uczniowski zakończyła się sukcesem. Uczniowie zakupili gry edukacyjne, które zostały przekazane dzieciom z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Lidzbarku. Warto nadmienić, że cała społeczność szkolna była zaangażowana w akcję. Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


Turniej Mikołajkowy
Turniej Mikołajkowy wszedł już na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły. Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale także rozwijanie sprawności ruchowej, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej i edukacja poprzez zabawę. Dzieci ubrane w mikołajkowe czapeczki brały udział w różnych konkurencjach, które przygotowane były przez Panią Danutę Gerlej i Marię Stańczyk. Zmagania sportowe wymagały od nich nie tylko wysiłku, ale odwagi, zręczności i wytrzymałości. Uczniowie mieli do wykonania takie zadania jak: toczenie bombki, wyścig z „workiem Mikołaja” przekładanie i noszenie prezentów, bieg „z piłką w czapce Mikołaja” czy bieg slalomem z „bombką”. To była naprawdę wspaniała zabawa propagującą aktywność ruchową. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy na kolejny Turniej w przyszłym roku.

Mikołajki w naszej szkole
Jak co roku wszyscy uczniowie od rana czekali na przybycie Mikołaja. Młodsi założyli czerwone czapki oraz świąteczne bluzki, aby wspólnie oczekiwać na wspaniałego gościa. Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami rozdał słodkie prezenty, które zafundowała Rada Rodziców.
Dziękujemy Mikołaju....:)))
Mikołaj- Jakub Szklarski kl. VIII
Śnieżynki- Karolina Kieszkowska, Maria Lech kl. VIII
opiekun SU:
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Dzień Zdrowego Śniadania
Dnia 8 listopada w naszej szkole miał miejsce „Dzień Zdrowego Śniadania” pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie klas młodszych przygotowali pożywne potrawy i przekąski, które pięknie prezentowały się na talerzach i wspaniale smakowały. Potrawy były różnorodne i bardzo kolorowe. Dzieci miały możliwość wspólnego przygotowania i zjedzenia śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Podczas akcji uczniowie mieli możliwość spróbowania nowych smaków. Opiekun - Danuta Gerlej

Dobrostan Psychiczny
W dniu 05 listopada 2019r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym i Niepublicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Działdowie odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół z województwa warmińsko- mazurskiego, które wdrażają projekt Szkoła Promująca Zdrowie. W konferencji udział wzięli: Pani Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego W-MKO w Olsztynie – Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, vice Starosta Działdowski Pan Marian Brandt, Pani wizytator Anna Zdaniukiewicz, Pan Radosław Gruss – Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek oświatowych z naszego województwa. W trakcie spotkania doświadczeniem w zakresie kształtowania konstruktywnych postaw, przekonań, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, rozwijania ich umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu oraz wspierania ich rozwoju duchowego jako sposobu na zachowanie dobrostanu psychicznego i radzenia sobie w obliczu pojawiających się dylematów podzielili się przedstawiciele OREW i NSPdP w Działdowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Działdowie oraz panie Danuta Gerlej i Ewa Wiśniewska z naszej szkoły. Wykład podsumowujący na temat ,,Wspierania dobrostanu psychicznego i zapobiegania problemom zdrowia psychicznego w systemie oświaty. Priorytety i wyzwania współczesności” wygłosił profesor dr hab. Krzysztof Ostaszewski, Kierownika Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej ,,Pro-M” w Zakładzie Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Organizatorami spotkania były: Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Sanitarna -Epidemiologiczna w Olsztynie oraz OREW i NSPdP w Działdowie.

Opieka nad cmentarzem z okresu I wojny światowej
Dnia 17 października 2019 roku p. Anna Nadwodna i p. Mariola Balicka z uczniami kl. VIII podjęli akcję „Sprzątania Cmentarza” znajdującego się w lasku przy drodze między Księżym Dworem, a Kurkami. Jest to akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się i przeprowadza od wielu lat. Dzięki niej oddaje się cześć zmarłym i uczy się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają też do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych.

Obóz językowy Euroweek
W dniach 1-5 października 2019 roku grupa 20 uczniów z klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej wzięła udział w obozie językowym EuroWeek – Szkoła Liderów w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim w formie warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy m.in. z Meksyku, Algierii i Filipin. Wyjazd na obóz zorganizowały pani Anna Kamińską i Beata Dembowska. Pomimo licznych zajęć udało się również zwiedzić malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej- wodospad Wilczki oraz Bystrzycę Kłodzką i Kłodzko. Dni spędzone na obozie upłynęły bardzo szybko, a forma prowadzenia zajęć pozwoliła młodzieży wykazać się niezwykłą kreatywnością i otwartością. Żal było opuszczać malownicze Międzygórze i nowych przyjaciół….

Gang Słodziaków w klasie I
Klasa I aktywnie włączyła się do akcji czytania przygód Słodziaków. Dnia 6 listopada odbyły się zajęcia w klasie I „Mieć przyjaciół, to jakby widzieć cuda tam, gdzie nie dzieje się nic niezwykłego”. Tego dnia wykonaliśmy wspólnie Magiczne Drzewo Słodziaków. Następnie wykonaliśmy zwierzątka leśne wykorzystując materiały przeznaczone do recyklingu: plastikowe butelki i tekturowe rolki oraz stare gazety.
Zwierzątka zamieszkały na naszym jesiennym, magicznym drzewie.Następnego dnia 7 listopada w klasie I odbył się Dzień Głośnego Czytania. Czytaliśmy kolejne rozdziały książki „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”.Wychowawczyni  opowiedziała uczniom o lesie. Co to jest las? Komu jest potrzebny las? Jakie rośliny tworzą las? Jakie zwierzęta go zamieszkują? Dlaczego i jak należy dbać o las? Postanowiliśmy troszeczkę lasu mieć w klasie. Posadziliśmy owoce kasztanowca i dębu w doniczkach zrobionych z plastikowych butelek. Mamy nadzieję, że coś wykiełkuje. Będziemy codziennie obserwować nasze „sadzonki”, a przede wszystkim dyżurni muszą pamiętać o podlewaniu naszego „lasu”.Kolejnym punktem dnia była praca plastyczna. Każdy uczeń wykonał swoje Magiczne Drzewko. Mamy nadzieję, że drzewka spełnią nasze marzenia. Danuta Gerlej


Udział w akcji "Szkoło Pomóż i Ty" na rzecz osób niepełnosprawnych
Na początku października w roku szkolnym 2019/2020 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę pieniężną w ramach akcji "Szkoło Pomóż i Ty".
Inicjatorem akcji  jest FUNDACJA NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH Pomóż i Ty z Gdyni. Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc Bartkowi, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Bartek jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń.
Zbiórka odbywała się poprzez sprzedaż "edukacyjnych cegiełek".
Dziękujemy za udział w akcji a Bartkowi życzymy szybkiego powroty do zdrowia.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


Ślubowanie klasy I
25 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Uczniowie zostali przyjęci w grono uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze oraz w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Każdy uczeń podpisał się pod aktem ślubowania w kronice szkolnej. Podpisem był odcisk palca wskazującego prawej ręki. Na pamiątkę ślubowania i pasowania uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki.
Pierwszoklasiści pokazali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w części artystycznej. Po uroczystości rodzice wręczyli uczniom słodki prezent, okolicznościowy tort. Mamy nadzieję, że nauka w szkole będzie zawsze taka słodka i wspaniała. Danuta Gerlej


HUBERTUS 2019 w Iłowie
18 października 2019 roku uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej wzięli udział w obchodach Hubertusa 2019 w Iłowie. Wydarzenie to organizowane jest ku czci patrona myśliwych Świętego Huberta. Uczniowie wraz z opiekunkami p. Ewą Wiśniewską i p. Anną Kamińską wysłuchali przemówień zaproszonych gości, zwiedzali stoiska związane z łowiectwem przygotowane przez firmy branżowe, koła łowieckie, nadleśnictwa i Technikum Leśne w Iłowie- Osadzie. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzania szkoły i zapoznania z jej ofertą dydaktyczną. Miłym akcentem były przygotowane dla uczniów gry interaktywne związane z myślistwem. Wyjazd odbył się w ramach doradztwa zawodowego.


Świętowanie XIX Dnia Papieskiego w naszej szkole
Tegoroczny Dzień Papieski w naszej szkole odbył się 16 października 2019r. pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Hasło tego dnia zaczerpnięte zostało z książki Jana Pawła II pod tym samym tytułem. W apelu poświęconym Janowi Pawłowi II wzięła udział cała społeczność szkolna. Słowo wprowadzające wygłosiła p. Beata Dembowska, która podkreśliła znaczenie  i doniosłość I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny, która miała miejsce w 1979. Ponadto przypomniała również rolę jako odegrał Jan Paweł II w obaleniu komunizmu w Polsce i Europie. Ojciec Święty podczas pierwszej pielgrzymki wskazał na chrześcijańskie korzenie Polski i ukazał horyzonty nadziei związanej z ufnością pokładaną w Bogu. Poszanowanie drugiego człowieka i miłość do Ojczyzny to istotne wyznaczniki życia chrześcijanina. Uczniowie kl. VI b pod kierunkiem p. Beaty Dembowskiej i p. Grzegorza Wadeckiego przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony duchowemu dziedzictwu świętego papieża Jana Pawła II. Uczniowie recytowali wiersze i przekazywali treści związane z Jego pontyfikatem. W czasie apelu śpiewano takie pieśni jak: „Abba- Ojcze”, „Barka” itp.  Podczas całej uroczystości panowała podniosła atmosfera, pełna  zadumy i refleksji.


Powiatowe
WARSZTATY PRZYRYRODNICZO - HISTORYCZNE
NARZYM 2019
W dniach 20 i 21 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w WARSZTATACH PRZYRYRODNICZO - HISTORYCZNYCH NARZYM 2019 skierowanych do wszystkich szkół podstawowych powiatu działdowskiego. Organizatorem było Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Głównym ich celem było podejmowanie działań dążących do promowania wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, wiedzy przyrodniczo-ekologicznej oraz historycznej, a także wnikliwej obserwacji najbliższego otoczenia.
W programie Warsztatów znalazło się wiele atrakcji przygotowanych dla uczestników:
Spacer ulicami miejscowości Narzym ze zwiedzaniem Kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela ( historię kościoła przedstawił ks. Henryk Jędrzyński) i innych ważnych historycznie miejsc Narzymia .
Zajęcia terenowe z ornitologiem nad stawami w Narzymiu
prowadzenie
p. Samuel Sosnowski i p. Krzysztof Antczak.
Wycieczka do Brodowa, miejsca urodzenia Karola Małłka, połączona z prezentacją historyczną tej postaci najpierw w szkole (uczniowie z p. Joanną Matyjasik) i później przez członków KGW w Brodowie z p. Michałem Szczęśniakiem.
Wycieczka do Lasu Białuckiego, miejsca spoczynku wielu ofiar zamordowanych przez hitlerowców w okresie II wojny światowej, oddanie czci ofiarom przy pamiątkowym Pomniku
historię miejsca przedstawiła p. Anna Szambora - Jaszewska.
Zajęcia w Nadleśnictwie Dwukoły dotyczące terenu flory i fauny lasów mieszanych, rezerwatu Góra Dębowa, historii tego ze szczególnym uwzględnieniem historii leśnictwa przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa.

Poza ścisłymi punktami programowymi uczestnicy ćwiczyli z trenerką fitnessu, było świeczkowisko połączone z prezentacją piosenek przez wszystkie szkoły, filmy przyrodnicze, występy chóru z ZS nr 2 w Narzymiu pod kierunkiem p. Marii Zakrzewskiej. Warsztaty podsumował test sprawdzający wiedzę zdobytą przez uczestników podczas zajęć.  Wszyscy uczestnicy i szkoły biorące udział zostali nagrodzeni na zakończenie, a podczas wręczenia nagród obecny był wicestarosta działdowski p. Marian Brandt, który pogratulował Stowarzyszeniu oraz szkołom realizowanego przedsięwzięcia, dzięki któremu młodzież ma możliwość zdobycia szerszej wiedzy o naszym powiecie i naszym regionie.
WARSZTATY PRZYRYRODNICZO - HISTORYCZNE NARZYM 2019 otrzymały dofinansowanie z budżetu Powiatu Działdowskiego. Nagrody przekazały także: Gmina Iłowo-Osada, Miasto i Gmina Lidzbark oraz Gmina Działdowo.
W Warsztatach oprócz naszej placówki udział wzięły następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa w Narzymiu,
Szkoła Podstawowa w Petrykozach,
Szkoła Podstawowa w Koszelewach,
Szkoła Podstawowa w Rumianie,
Szkoła Podstawowa w Żabinach,
Szkoła Podstawowa w Uzdowie,
Szkoła Podstawowa w Ruszkowie,
Szkoła Podstawowa w Sławkowie,
Szkoła Podstawowa w Burkacie,
Szkoła Podstawowa Klęczkowie,
Szkoła Podstawowa w Iłowie
Osadzie,
Szkoła Podstawowa w Lidzbarku,
Szkoła Podstawowa w Bryńsku,
Szkoła Podstawowa w Białutach.

Urszula Cieślińska
Anna Nadwodna
Iwona Rogozińska

„Zielona Szkoła” w Kulce
W dniach 18-20 września 2019 roku  – osiemnaścioro uczniów klasy piątej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w  Księżym Dworze wyjechało na  „Zieloną Szkołę” do  Kulki. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawcę klasy piątej p. Marzenę Cedlerską (kierownika wycieczki), opiekunem była p. Mariola Balicka oraz mama uczennicy p. Kamila Szpejna.
Cele wyjazdu: Aktywny wypoczynek dzieci w miejscu o dużych walorach turystycznych i zdrowotnych. Kształcenie samodzielności, gospodarności oraz współżycia w grupie. Tworzenie atmosfery sprzyjającej kształtowaniu twórczej postawy dziecka. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Wdrażanie do aktywności ruchowej, muzycznej, artystycznej poprzez spacery, gry, zabaw na świeżym powietrzu, konkursy itp.
Wyjechaliśmy 18.09.2019 roku z pod naszej szkoły około godziny 9.30,  na miejscu byliśmy około godziny 11.15. Miło zostaliśmy powitani przez kadrę Ośrodka Wypoczynkowego w Kulce. Udaliśmy się do swoich pokoi poczym o godzinie 12.45 rozpoczęły się nasze pierwsze zajęcia – „Trening umysłu”. Dzieci nauczyły się kilku podstawowych sztuczek: jak czytać szybciej, ze zrozumieniem oraz jak sukcesywnie można poprawiać pamięć. Wzięły udział w różnych zabawach, które sprawdzały kondycję umysłu. Następnie po przerwie obiadowej były drugie zajęcia „Park linowy” – uczniowie przeszli szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Pokonywali różnego rodzaju trasy o różnym stopniu trudności. Oczywiście zajęcia odbywały się ze sprzętem asekuracyjnym.
„Strzelnica paintballowa”, to kolejne atrakcyjne zajęcia. Dzieci nauczyły się strzelać z profesjonalnych replik broni bojowej. Najlepsze dziecko zdobyło miano najlepszego snajpera zawodów. Każdy uczestnik oddał po 45 strzałów do celów umieszczonych w różnych odległościach. Około godziny 19.00 była kolacja a następnie „Ognisko z animatorem” – niezapomniane chwile przy wielkim ogniu to odpowiedni czas na podsumowanie dnia, wspólne gry i zabawy integracyjne. Zabawy przy ognisku przeprowadzone przez animatora uatrakcyjniły wspólny wieczór, zintegrowały grupę i rozbawiły wszystkich uczestników. W tak miły sposób spędziliśmy pierwszy dzień na „Zielonej Szkole”.
Drugi dzień naszego pobytu w Kulce był bardzo aktywny i intensywny. Rozpoczęliśmy go od śniadania. Piąte zajęcia- „Zumbatomic”- to właśnie tu uczniowie poznali najpopularniejsze tańce ostatnich lat. Poznali kilka rodzajów układów, z których składa się zumba. Udzielono im wskazówek jak przygotować się do wysiłku fizycznego, a także nauczyli się choreografii, którą mogą ćwiczyć w domu.
„Warsztaty łucznicze”- umożliwiły sprawdzenie koncentracji i celności uczniów. Chętnie dzieci brały udział w mini zawodach łuczniczych. Spróbowały swoich sił na supernowoczesnym symulatorze treningu dla pilotów statków kosmicznych. Pokonały strach i zmierzyły się z potężną siłą grawitacyjną.
Nasze dzieci mogły wykazać się kreatywnością w kolejnych zajęciach „Survival, czyli szkoła przetrwania”. Uczestnicy poznali tajniki przetrwania w lesie i radzenia sobie z siłami natury. Nauczyli się budować schronienie z pałatki. Po kolacji udaliśmy się do Bar Cool, gdzie wzięliśmy udział w naszych dziewiątych zajęciach „Karaoke”. Rozśpiewany wieczór z animatorem przy najróżniejszych przebojach z całego świata umilił i zakończył drugi dzień pobytu w Kulce.
Trzeciego dnia na zakończenie naszego pobytu w urokliwej miejscowości mieliśmy nasze 10 zajęcia „Waterball”. Świetna zabawa w wielkiej, dmuchanej kuli dryfującej po wodzie w specjalnie przygotowanym basenie umiliła nasz pobyt. Zmierzyliśmy się z zupełnie suchym i bezpiecznym spacerem po wodzie. Kula była szczelnie zamykana pod kontrolą instruktora dzieci utrzymywały równowagę i próbowały pokonać kilka metrów w wielkiej kuli. Podczas naszego pobytu w Kulce uczniowie klasy piątej wykazali się duża aktywnością i wiedzą. Chętnie uczestniczyli w zajęciach, współpracowali ze sobą, podejmowali wspólne działania. Wspierali się podczas zajęć. W dniu 20.09.2019 r. około godziny 13.00 wszyscy cali i zdrowi dojechaliśmy pod naszą szkołę.
Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń na „Zielonej Szkole” w Kulce pozostanie na długo w pamięci uczniów jak i opiekunów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Księżym Dworze.
Marzena Cedlerska
Mariola Balicka

Narodowe Czytanie 2019
W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze odbyło się Narodowe Czytanie. Wydarzenie to miało miejsce dnia 6 września dwa tysiące dziewiętnastego roku . uroczystość rozpoczęła się o godzinie dziesiątej. W uroczystości wzięli udział uczniowie szkoły oraz nauczyciele. Spotkanie zostało podzielone na dwie części; w pierwszej brali udział młodsi uczniowie (kl. IV
VIII), w drugiej ich starsi koledzy. Czytane utwory zostały dobrane do wieku uczniów. Młodsi czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa, a starsi „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie rozpoczęło się od transmisji drogą internetową nagrania video, na którym Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zachęcał Polaków do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu. Gospodarzami pierwszej części spotkania byli uczniowie klasy VIB, a drugiej klasa VIII. Społeczność uczniowska mogła śledzić tekst utworu na ekranie rzutnika. Wszystkie czytane egzemplarze książek zostały opatrzone pieczęcią z Kancelarii Prezydenta. Każdemu uczniowi został przydzielony fragment utworu, który miał za zadanie przeczytać. Czytane fragmenty miały zachęcić słuchaczy do dalszego poznawania nowel polskich. To właśnie polskim nowelom była poświecona tegoroczna akcja Narodowego Czytania, która nosiła tytuł: „Osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie”. Akcja społeczna w naszej szkole cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów. Dobrze, ze są organizowane tego typu akcje społeczne. Uczniowie powinni kształcić piękne czytanie, by porwać publiczność i zachęcić do poznawania literatury polskiej. Tak dziś może się objawiać patriotyzm.

„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.”
- Gandhi Mahatma
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019 roku rozbrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2019/2020.Pani Dyrektor Urszula Cieślińska powitała nauczycieli, rodziców i uczniów życząc wszystkim wytrwałości i owocnej pracy.
Pani Dyrektor zapoznała uczniów z wychowawcami :
Klasa I SP - p. Danuta Gerlej
Klasa II SP - p. Wiesława Kaszubska
Klasa III SP-  p. Maria Stańczyk
Klasa IV SP - p. Iwona Rogozińska
Klasa V SP - p. Marzena Cedlerska
Klasa VI a SP- p. Kamil Werner
Klasa VI b SP - p. Mariola Balicka
Klasa VII SP - p. Anna Nadwodna
Klasa VIII SP - p. Anna Kamińska
Pani Dyrektor przedstawiła również nowych nauczycieli – p. Justynę Antkowiak (j. angielski), p. Szymona Krzykowskiego (wychowanie fizyczne) i p. Grzegorza Wadeckiego (muzyka, technika).
Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Powodzenia w nowym roku szkolnym !

"BohaterON - włącz historię!"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji BohaterON
włącz historię! ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterON ma edukować społeczeństwo, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


Dzień Patrona
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze nosi swoje imię od 15 czerwca 1991r. W tym roku przypadała więc 28 rocznica tego wydarzenia. Do uczczenia Dnia Patrona przyczynili się uczniowie klasy III g (Nadia Wiśniewska, Maciej Robak, Jakub Trzuskowski) oraz klasy VIII (Julia Barcikowska i Karina Samul) pod opieką pani Marioli Balickiej. Nadia przygotowała prezentację, przybliżającą uczniom postać Janusza Korczaka oraz jego dokonania. Koledzy z jej klasy zadbali o oprawę techniczną . Julia i Karina przedstawiły zgromadzonym uczniom przygotowany przez Nadię materiał.  Na koniec na ekranie pojawiły się fragmenty z filmu o Januszu Korczaku na tle ballady o starym doktorze. Uczniowie klasy III SP czytali w tym roku szkolnym książkę napisaną przez naszego patrona „Król Maciuś Pierwszy”. Jednak wywołani do odpowiedzi  o swoich wrażeniach czytelniczych przestraszyli się mikrofonu, czym wywołali uśmiechy na twarzy zgromadzonych uczniów i grymas na twarzy swego polonisty.  Dla uczniów klasy III gimnazjum był to dzień pełen wrażeń, gdyż udostępnione im zostały wyniki z egzaminu gimnazjalnego, ostatniego w dwudziestoleciu istnienia gimnazjum. Uczniowie przynieśli chlubę szkole, gdyż znacząco poprawili swoje wyniki po sprawdzianie, który pisali w klasie szóstej. Janusz Korczak cenił pracowitość, więc to był dobry prezent na „ imieniny szkoły”. I jak to na imieninach- były prezenty, uśmiechy i niespodzianki, nie zawsze  miłe, bo na przykład zawiódł przez chwilę sprzęt nagłaśniający. Ale społeczność szkolna była razem w tym dniu, a o to przecież chodzi- o poczucie wspólnoty.


Wycieczka do Olsztyna kl. VI
W dniu 13 czerwca 2019 roku klasa VI pod opieką Anny Nadwodnej wybrała się do Olsztyna poznać historię miasta, którą przedstawiła pani Irena Robak- przewodnik. Następnie udaliśmy się do Multikina na  film  pt: "  Avengers: Koniec gry".Po zakończonym seansie udaliśmy się na obiad i zakupy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy sprzedawcy. Poznali zakres obowiązków zawodowych oraz kompetencje personalne i społeczne sprzedawcy. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.


Udział w akcji "POMÓŻMY PANI EDYCIE"
Na początku czerwca w roku szkolnym 2018/2019 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę pieniężną w ramach akcji "  POMÓŻMY PANI EDYCIE". Zebrane środki będą przeznaczone na leczenie Pani Edyty Wołejszo - nauczycielki języka niemieckiego w ZS nr 1 w Działdowie, u której zdiagnozowano złośliwy nowotwór języka.  Jedyną szansą na powrót do normalności i wykonywania zawodu jest kosztowna operacja w Monachium.
Zebrano 1275,00 PLN.
Dziękujemy za udział w akcji, a Pani Edycie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Anna Nadwodna
Marzena CedlerskaWybory do Samorządu Uczniowskiego
W piątek 31 maja 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali program wyborczy, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniów. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą ogłoszono wyniki:
Reprezentantami uczniów naszej szkoły zostali:
Przewodniczący – Szymon Wiśniewski kl. VI
Zastępca – Karolina Kieszkowska kl. VII
Skarbnik – Błażej Barwiński kl. V a
Sekretarz - Oliwia Nowakowska kl. V b

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Wycieczka na Zamek w Działdowie
Wycieczka do Działdowa została zorganizowana 30 maja 2019 roku dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej i ich rodziców w ramach obchodów XXI Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny 2019, „Małżeństwo – dobre relacje - silna rodzina”. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii regionu, relacji polsko-krzyżackich i wspólne spędzenie czasu z rodziną. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku. Przewodnik poprowadził uczniów po komnatach zamku oraz po części muzealnej, opowiadając historie zamku w sposób jasny, prosty i przyjemny. Następnie udaliśmy się na spacer do parku. Motywem przewodnim Parku im. Jana Pawła II w Działdowie jest ekologia i związek człowieka z naturą.
Anna Nadwodna

Wizyta w domu dziecka
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze przekazali swoim kolegom z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Mario i Olek w Lidzbarku artykuły szkolne, kapcie oraz słodycze. Obserwując młodzież naszej szkoły, widzę jak wielką satysfakcję sprawia im pomaganie innym, szczególnie dzieciom. Dlatego w czasie rozmów z dyrektorem złożyliśmy deklarację dalszej współpracy.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Rekolekcje Wielkopostne 2019
W dniach 04-06. 04.2019 r. kolejny już raz odbyły się rekolekcje szkolne dla uczniów naszej placówki. Poprowadził je ks. Robert Bednarski dyrektor salezjańskiej szkoły w Ostródzie . Głównym tematem tegorocznych rekolekcji były rozważania na temat: Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?. Przytaczane były różne przykłady uzdrowień, których dokonał Pan Jezus. W podczas trwania rekolekcji zorganizowane zostały konkursy, projekcje filmów o tematyce religijnej, uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz plakaty. W drugi dzień rekolekcji uczniowie mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz sprawowana była również Eucharystia. Podczas Mszy świętej uczniowie aktywnie uczestniczyli w niej - przygotowując czytania, śpiew psalmu, modlitwę wiernych i śpiew pieśni. Nad przebiegiem rekolekcji czuwała pani Beata Dembowska, zaś oprawę muzyczną zapewniła pani Grażyna Niemiro.

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej, współorganizowanej przez sieć sklepów Biedronka - „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych. Na przełomie września i października uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w naszych lasach.
Jednym z zadań konkursowych było także zorganizowanie w szkole Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W ramach tej akcji wychowawczynie przeprowadziły cykl zajęć dla klas I - III, podczas których, uczniowie usłyszeli ciekawe, śmieszne i niezwykle pouczające historie czytane przez Panią wicedyrektor, rodziców, dziadków, nauczycieli oraz rozwiązywali liczne łamigłówki i zadania związane z czytanymi książkami.Konkurs polegał również na napisaniu lub narysowaniu własnych historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawieniu ich w określonej formie dla poszczególnych klas: klasa I – w postaci pracy plastycznej,
klasa II – stworzyła komiks o Słodziakach,
klasa III – napisała krótką historię o tych bohaterach.
Sprawozdania z wykonanych prac zostały wysłane na ogólnopolski konkurs.
Mamy nadzieję, że dzieci dzięki tej akcji, będą systematycznie sięgały po książki, a czytanie będzie dla nich przyjemnością i wyprawą we wspaniały świat wyobraźni.
Koordynatorami projektu w szkole były:
wychowawczyni klasy I Pani Wiesława Kaszubska
wychowawczyni klasy II Pani Maria Stańczyk
wychowawczyni klasy III Pani Danuta Gerlej

Pierwszy Dzień Wiosny - 21.03.2019 r.
21 marca przywitaliśmy w naszej szkole „WIOSNĘ”.
Celem uroczystości było:
- poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy,
- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji,
- integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie,
- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody,
- angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych,
-wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości.
Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia prezentacji multimedialnej „Zwyczaje związane z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy” przez uczniów z kl. VII.  W tym dniu uczniowie kl. III g i VIII wcielili się w rolę nauczycieli i pod opieka nauczycieli prowadzili wcześniej uzgodnione zajęcia. Mieli możliwość zapoznania się z pracą nauczyciela. Następnie uczniowie  przystąpili do konkursów na najładniejszy plakat o tematyce wiosennej i wystrój wiosenny klasy. Zwycięzcami plakatu okazała się klasa V B, gdyż ich praca była estetyczna, staranna i na temat. Pierwsze miejsce w drugim konkursie ex aequo zajęła klasa IV i VIII. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.
Opiekun SU A. Nadwodna, M. Cedlerska

Wycieczka zawodoznawcza Komenda Powiatowa w Działdowie
W ramach Programu „Laboratorium. Mój Profil” dnia 11 marca 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna do Powiatowej Komendy Policji w Działdowie. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie kl. IIIg i kl. VIII Razem 21 uczniów. Głównym celem było zapoznanie się ze strukturą, rolą i zadaniem Komendy Policji. Uczniowie poznali specyfikę pracy policjantów, wyposażenie, środki transportu. Bardzo istotne dla uczniów było poznanie kryteriów kandydata do pracy w policji. Młodzież obejrzała film dotyczący testów sprawnościowych. Ponadto uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat  przemocy, demoralizacji i cyberprzemocy. Kierownikiem wycieczki była Pani Ewa Wiśniewska koordynator szkolny Programu „Laboratorium. Mój Profil”  oraz Izabela Ciesielska opiekun wycieczki.

Dzień Kobiet w naszej szkole!
8 marca dziewczęta z naszej szkoły były zaskoczone, widząc swoich kolegów odświętnie ubranych. Chłopcy postarali się i dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna na długo zapamiętała tegoroczne obchody. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali własnoręcznie robione laurki i składali życzenia wszystkim Paniom. Wszystkim kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!

Walentynki 2019
Program słowno –muzyczny stał się prezentem walentynkowym dla wszystkich, którzy poprzedniego dnia nie otrzymali kartki walentynkowej; odbył się 15 lutego. Uroczystość poprowadziła Hanna Makiłła. O oprawę muzyczną zadbali chłopcy z klasy III g(Maciej Robak i Jakub Trzuskowski). W nastrój uroczystości wprowadziła widzów piosenka Republiki „Zapytaj, czy Cię kocham”. Następnie Hania zaprosiła zebranych do wysłuchania wywiadu z panią psycholog na temat miłości. W rolę pani psycholog wcieliła się Karina Samul z klasy ósmej. Rozmowę z nią przeprowadziła Nikola Szpejna z klasy czwartej. Dowiedzieliśmy się, że osoby, które ze sobą „chodzą”, starają się mówić o sobie tylko dobrze (jak by to wyglądało, gdyby chłopak obgadywał dziewczynę lub odwrotnie?!). Czasami  spędzają czas na przerwach, ale rzadko we dwoje – zwykle w większym gronie.  Jeśli akurat wypada jakieś sympatyczne święto , np. Dzień Chłopaka albo walentynki – dają sobie po małym upominku. Pani psycholog upominała, że nie można pozwalać, żeby ktokolwiek wyśmiewał się z miłości. Należy również pamiętać, że całusy – zostawiamy na czas po szkole. Człowiek kulturalny nie stawia nikogo w niekomfortowej sytuacji, a oglądanie czułości dwojga ludzi może taki dyskomfort powodować. Następnie dziewczęta z klasy ósmej(Karolina Szczypińska, Sylwia Grzebska, Roksana Kińska i Aleksandra Urbanowska) wystąpiły w układzie tanecznym do utworu o miłości. Symbolem miłości jest róża. I jak nie ma róży bez kolców, nie ma też szczęścia bez cierpienia. Żeby docenić znaczenie drugiej osoby, poczuć jak jest nam droga, czasami trzeba się od niej oddalić. A czasem o nią walczyć, sklejać poranione serca , cementować je miłością. Kolejnym punktem programu był teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez uczennice klasy IV –Karolinę Jaskólską i Katarzynę Szczypińską. W roli Lisa z „Małego Księcia” wystąpił Lis z Gangu Słodziaków, a w rolę Małego Księcia wcielił się Mały Miś. Widzowie dowiedzieli się, że Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, a najlepiej widzi się sercem. Chłopcy z III g wyemitowali nagranie, na którym Zbigniew Wodecki śpiewa piosenkę „Kochaj mnie”. Po utworze muzycznym miał miejsce drugi wywiad. Był to wywiad z Pierwszą Miłością. W tę zwiewną, eteryczną postać wcieliła się Julia Barcikowska, a honory prowadzącej rozmowę pełniła Katarzyna Grabińska. Dowiedzieliśmy się o tym, jak pielęgnować pierwszą miłość. Należy  szukać normalnego, koleżeńskiego kontaktu z tą drugą osobą. Trzeba się dowiedzieć, co dana osoba czyta i czytać to samo. Słuchać tej samej muzyki co ona, zobaczyć, co dana osoba lubi jeść, w co grać, o czym rozmawiać, na jakie zajęcia dodatkowe chodzi, a potem zaproponować wspólne robienie tego, czym ona się interesuje. Na koniec przedstawienia publiczność podchwyciła utwór śpiewany przez Pawła Domagałę „Weź nie pytaj”, a sam Paweł Domagała patrzył na nas z ekranu, na którym Maciej i Jakub wyświetlili nam teledysk. Rozstawaliśmy się w miłej atmosferze, zauroczeni piosenką i słowami, które padły ze sceny.  

Choinka Szkolna 2019
17 stycznia 2019 roku odbyła się Choinka Szkolna. Pani Dyrektor serdecznie powitała zaproszonych na tę okazję gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Imprezę prowadzili konferansjerzy: Maja Kopycińska  i Jakub Szklarski z klasy VII.
Publiczność została wprowadzona w świąteczny nastrój dzięki Klaudii Kocięda, która na flecie poprzecznym wykonała trzy utwory: „Aria Rigoletto”, „Jingle Bells”, „Z narodzenia Pana”. Następnie piosenkę świąteczną „Dzwonią dzwonki sań” zaśpiewa Anna Rutkowska z klasy V b. W końcu przyszedł czas na pierwszy teatrzyk, który przygotowali pod kierunkiem p. Grażyny Niemiro uczniowie klasy VII- „Spotkanie na szczycie Olimpu – dokąd zmierza ludzkość?”. Paulina Dawid wystąpiła jako wokalistka i zaprezentowała piosenkę pt: „Kto wie, czy za rogiem”. Kolejny teatrzyk przedstawili uczniowie klasy VI „Zdarzyło się w starożytnym Egipcie”, który przygotowali pod kierunkiem p. Anny Nadwodnej. Ostatnim punktem programu były występy zwycięzców Mini Listy Przebojów. Na scenie kolejno podziwialiśmy zdobywców
I miejsca: mistrzowie tegorocznej Mini Listy Przebojów- niezwykle utalentowane dziewczęta z klasy 8.
II miejsce: TEAM z klasy 7 i 8 oraz stara, dobra muzyka z lat osiemdziesiątych.
III miejsce: Karolina Jaskólska z klasy 4 i Paulina Szulc z kl. V b.
Występy były bardzo udane również dzięki pięknym dekoracjom wykonanym przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem p. Marzeny Cedlerskiej i p. Danuty Gerlej.
Po rozdaniu prezentów rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa. Poprowadził ją Kamil Wiśniewski, wspaniały didżej, wokalista i keyboardzista.   
Anna Nadwodna
Grażyna Niemiro

Dzień Babci i Dziadka
16 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gości powitała wicedyrektor Pani Ewa Wiśniewska, która również złożyła Im serdeczne życzenia. Uczniowie z klas I-III przygotowali okazjonalny program artystyczny. Chcieli w ten sposób podziękować swoim babciom i dziadkom za ich bezinteresowną miłość i dobroć. Wiersze i piosenki przeplatane były tańcami. Po występach wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i szczęśliwi. Program przygotowały ze swoimi uczniami Panie: Wiesława Kaszubska, Maria Stańczyk, Danuta Gerlej.

MINI LISTA PRZEBOJÓW
Dnia 10 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się Mini Lista Przebojów. Organizatorem był Samorząd Uczniowski pod okiem pani Anny Nadwodnej i pani Marzeny Cedlerskiej. Imprezę prowadziły: Aleksandra Lech i Tatiana Kątna. W jury zasiedli: pani dyrektor Urszula Cieślińska, pani Beata Dembowska i przedstawiciel SU- Oliwia Wiśniewska ucz. kl. III g. Jury doceniło zespoły za pomysł na wykonanie piosenki, stroje, rekwizyty, zaangażowanie. Niektórych uczestników nie można było rozpoznać w ich estradowych strojach. W konkursie wzięło udział 7 zespołów:
- pierwsze miejsce zajęły: dziewczyny z kl. VIII (Karolina Szczypińska, Roksana Kińska, Sylwia Grzebska i Aleksandra Urbanowska) w piosence „BLACKPINK- DDU DDU DDU”,
- drugie miejsce: TEAM kl. VII i VIII, skład zespołu: Roksana Spiżewska, Karolina Kieszkowska, Igor Prelewicz, Dominik Kieszkowski, Weronika Zielińska, Maria Lech, Weronika Banach i Aleksandra Lech. Zespół wykonał piosenkę „Płonąca stodoła”
- trzecie miejsce: Karolina Jaskólska kl. IV i Paulina Szulc kl. V B- wykonały piosenkę „Zbuntowany anioł” Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a publiczność się świetnie bawiła.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA
- Vi –GGa -Mi w Działdowie
Dnia 09 stycznia 2019r. odbyła się wycieczka szkolna do zakładu produkcyjnego Vi –GGa -Mi w Działdowie. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie kl. VII, VIII, IIIh (49 uczniów) realizatorzy Programu „Laboratorium. Mój Profil”.  Uczniowie podczas zwiedzania zakładu poznali technologię produkcji obuwia dla dzieci. Poznali stanowiska pracy i związane z nimi zawody. Mieli możliwość zadawania pytań związanych z odpowiednim wykształceniem w danym zawodzie, predyspozycjami i umiejętnościami do wykonywania pracy w zakładzie produkującym obuwie. Kierownikiem wycieczki była Pani Ewa Wiśniewska –koordynator szkolny Programu oraz Urszula Cieślińska – dyrektor szkoły, Beata Dembowska i Izabela Ciesielska

KARMNIKI DLA PTAKÓW
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze z własnej inicjatywy postanowili zadbać o naszych skrzydlatych przyjaciół. W szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na zakup karmników i ziaren zbóż. Uczniowie z klasy VII niemal każdego dnia zachęcali do przekazywania środków na ten cel. Dzięki akcji zakupiono 6 karmników, które zostały rozwieszone na terenie wokół szkoły m.in. w szkolnym ogrodzie, w lapidarium. Uczniowie bardzo chętnie uzupełniają karmniki ziarnami zbóż. Mają nadzieję, że choć trochę pomogli ptakom w tym trudnym dla nich okresie zimowym.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Jasełka 2018 „Bóg się rodzi”
Dnia 20 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole bożonarodzeniowe jasełka pt. „Bóg się rodzi”. Zostały one przygotowane przez uczniów klas piątych szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Beaty Dembowskiej. Całość przedstawienia uświetniła obecność licznie zaproszonych gości: pana Wójta Gminy Działdowo- Mirosława Zielińskiego, radnych, sołtysa wsi Wysoka, emerytów szkoły oraz rodziców. Na wstępie spotkania zabrała głos pani Dyrektor Urszula Cieślińska, która przywitała zebranych gości i całą społeczność szkolną oraz zaprosiła do wspólnego kolędowania. Po raz kolejny mogliśmy przypomnieć sobie historię Marii i Józefa podążających na spis ludności do Betlejem. W rolę Maryi wcieliła się Zuzanna Zera, zaś w rolę świętego Józefa Gracjan Piotrowicz. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców ze Wschodu, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów klas starszych. Ponadto uczniowie kl. I-II, pod kierunkiem pani Patrycji Tatkowskiej przygotowali świąteczną piosenkę w języku angielskim pt. „Little Snowflake”. Na zakończenie głos zabrał Pan Wójt, który złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe i podziękował artystom za ich występy. Sceneria tegorocznego przedstawienia została przygotowana przez p. Danutę Gerlej i Marzenę Cedlerską Nad oprawą muzyczną czuwała p. Grażyna Niemiro. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

Turniej Mikołajkowy
14 grudnia 2018 roku uczniowie klas I-III spotkali się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze aby w formie zabaw i konkurencji sportowych rywalizować ze sobą - drużynowo w Turnieju Mikołajkowym. Cele turnieju to: kształtowanie nawyku zdrowego i kulturalnego spędzania czasu, uczenie zasad ,,fair play” w sportowej rywalizacji oraz wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego opartego na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i życzliwości. W duchu sportowej rywalizacji wszyscy byli zwycięzcami. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali słodką nagrodę od wychowawcy klasy.
Wiesława Kaszubska

„MAM TALENT’’
11 grudnia 2018 r. odbył się szkolny konkurs „MAM TALENT’’ zorganizowany przez samorząd uczniowski. Uczestniczyli w nim wszyscy chętni uczniowie z kl. I – VIII i IIIG naszej szkoły. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Zaprezentowali oni swoje umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne i muzyczne. W jury zasiedli: pani dyrektor Urszula Cieślińska, wicedyrektor pani Ewa Wiśniewska i przewodnicząca SU - Oliwia Wiśniewska.
Obejrzeliśmy 9 występów min.
• I miejsce - zajęła Paulina Dawid z kl. V b, która zaśpiewała piosenkę
pt „Twój czas”;
• I miejsce - zajęły: Agata Kraśnik z kl. VI i Nadia Wiśniewska
z kl. III g, które przygotowały wystawę swoich prac plastycznych;
• I miejsce - Klaudia Kocięda z klasy V b, która zaprezentowała grę na flecie poprzecznym;
• II miejsce - grupa tańczących dziewcząt z klasy VIII (Aleksandra Lech, Karolina Szczypińska, Roksana Kińska, Julia Barcikowska, Roksana Spiżewska, Aleksandra Urbanowska, Sylwia Grzebska);
• III miejsce - pokaz tańca zespołu chłopaków z kl. VIII (Karol Gorlewski, Radek Kraśnik, Sebastian Nowakowski, Tobiasz Dąbrowski, Szymon Siarniak, Jakub Suchoparski, Maciek Sawula, Igor Prelewicz i Dominik Kieszkowski);
Wyróżnienia otrzymała Nikola Rożek z klasy I. Największe brawa zebrały uczennice: Zuzanna Juchnowska z klasy II, Amelka Kaczorowska i Kinga Kurzynowska z klasy III za popis wokalny. Grupy tańczących dziewcząt z klasy IV i V a (Dominika Rutkowska, Katarzyna Szczypińska, Katarzyna Grabińska i Nikola Szpejna) i z klasy IV i V b (Paulina Szulc i Karolina Jaskulska) były również wspaniałe.
Konkurs przebiegał w radosnej, miłej atmosferze, wszyscy jego uczestnicy zostali nagrodzenie rzęsistymi brawami oraz upominkami. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!!! Niezależnie od wyniku, daliście z siebie wszystko i byliście - WSPANIALI!!!! BRAWO!!!
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

WIGILIA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS
7 grudnia 2018 r. miało miejsce kolejne wigilijne spotkanie naszego Szkolnego Koła CARITAS. Jak nakazuje chrześcijańska tradycja, najpierw wysłuchaliśmy Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, którą przeczytała ucz. kl. VII Karolina Kierzkowska. Potem podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Na Wigilii gościliśmy panią wicedyrektor Ewę Wiśniewską, która również złożyła wszystkim życzenia związane z nadchodzącymi świętami. Na naszym skromnym i symbolicznym stole wigilijnym znalazło się Pismo św., opłatek, świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” oraz potrawy przez nas samodzielnie przygotowane. Słuchaliśmy ulubionych polskich kolęd, a potem opowiadaliśmy o niezapomnianych wigiliach w naszych rodzinach i o wymarzonych prezentach. Wigilia przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Nad całością czuwała opiekun Szkolnego Koła CARITAS -p. Beata Dembowska.

Mikołajki 2018
W dniu 6 grudnia 2018 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami......
Rozdał nam słodkie prezenty, które zafundowała Rada Rodziców.
Dziękujemy Mikołaju....:)))
Mikołaj- Mikołaj Tokarski kl. III g
Śnieżynki- Oliwia Wiśniewska, Tatiana Kątna III g.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


Andrzejki szkolne
Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu popołudnie 29 listopada 2018 roku. Wraz z wychowawcami uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum dzięki wróżbom przepowiadali sobie przyszłość. Było miło i sympatycznie przy wspólnym „andrzejkowym stole”. Całą imprezę uświetniała nam muzyka, nad którą czuwali uczniowie klasy VIII.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Akcja „Góra Grosza”

W dniach od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku samorząd uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Uzbierana przez naszych uczniów kwota wyniosła 148 zł i 33 gr. Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostały na rzecz podopiecznych Towarzystwa „ Nasz Dom”.  

Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska


II edycja wojewódzkiej imprezy edukacyjnej „Mleko + Owoce => Super Moce” w Miłakowie
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II edycji wojewódzkiej imprezy edukacyjnej „Mleko + Owoce => Super Moce”, która  odbyła się 16 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie. Tegoroczna edycja imprezy edukacyjnej „Mleko + Owoce=> Super Moce” zorganizowana przez OT KOWR w Olsztynie i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie odbyła się  z myślą o dzieciach z klas I-V biorących udział w „Programie dla szkół”. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach drużynowych, które wymagały wiedzy o żywności i o prawidłowym odżywianiu, znajomości owoców i warzyw oraz o „Programie dla szkół”. A wśród nich Piramida super mocy, Zdrowy omnibus, Bohater smaku, Układamy super moc, Super mocarz i Ukryte witaminki. Na wszystkich uczniów biorących udział w imprezie czekał pyszny poczęstunek w postaci kolorowych, zdrowych kanapek i  domowych wypieków. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki. W imprezie edukacyjnej uczestniczyli: Maria Kalinowska, Sebastian Wiśniewski, Dominik Wiśniewski, Anna Ślizga, Justyna Kieszkowska. Opiekunem grupy była Pani Ewa Wiśniewska.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajki rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie naszej szkoły uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, a pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody za najlepsze bajkowe przebranie.
Danuta Gerlej
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego