Szkoła podstawowa im. Janusza Korczaka W Księżym Dworze

Idź do spisu treści

Menu główne

Wydarzenia

Tolerancja
W związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień oraz Międzynarodowego Dnia Tolerancji 16 listopada 2020 r.  pedagog szkolny p. Ewa Wiśniewska przeprowadziła w klasach zajęcia zdalne za pomocą prezentacji multimedialnej „TOLERANCJA”, która zawierała odpowiedzi na pytania: Co to jest tolerancja?, Czy jestem tolerancyjny?, Granice tolerancji? .
Poprzez przekaz tych wartości uczniowie dostrzegają różnice i podobieństwa miedzy ludźmi, wyrażają swoje spostrzeżenia i emocje związane z odmiennością, poznają znaczenie pojęć: dyskryminacja, tolerancja, akceptacja, równość, wykluczenie,  poznają prawa człowieka oraz kształtowania się procesu emancypacji poszczególnych grup, zauważają bariery infrastrukturalne dla osób niepełnosprawnych.
Pedagog szkolny
Ewa Wiśniewska


Pasowanie pierwszoklasistów
W środę 28 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia. Dzieci pierwszej klasy przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Marii Stańczyk. Pasowanie to szczególne wydarzenie w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.  Wzbudza ono wiele emocji zarówno wśród uczniów, a także rodziców. W tym roku,  ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas II i III. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Urszula Cieślińska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze. Ukoronowaniem aktu pasowania było złożenie podpisu, odciskiem palca w kronice szkolnej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki i słodkie upominki.
Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. Najmłodszym wychowankom życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.


I KONKURS CZYTELNICZY 02.10 2021
Uczniowie klas I IV uczestniczyli w konkursie na najładniejszą ilustrację
do „Zaczarowanej zagrody” Aliny i Czesława Centkiewiczów.
Nagrodzeni uczniowie:
Maja Orłowska,
Wiktoria Fijałkowska,
Aleksandra Borkowska,
Aleksandra Rogozińska.
Uczniowie klas V VI musieli wykazać się znajomością trzech utworów:
„Mikołajek” Rene Goscinny i  Jean- Jacques Sempe, „Akademia Pana Kleksa” Jan Brzechwa, „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewis
100% poprawnych odpowiedzi (na 35 pytań) udzielili:
Jakub Janiszewski,
Aleksander Gadomski
94% (czyli 33 poprawne odpowiedzi z 35) poprawnych odpowiedzi udzieliła:
Hanna Makiłła
Uczniowie klas VII VIII rozpoznawali po cytacie dany utwór z podstawy programowej dla klas VII/VII. Musieli poprawnie rozpoznać 50 cytatów.
100 % (50 na 50) poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie:
Maciej Stryjek,
Oliwia Nowakowska
98% (49 na 50) poprawnych odpowiedzi udzieliły:
Anna Rutkowska,
Nikola Brzozowska
Brawo dla Nich ! Gratulacje! Konkurs przygotowała i przeprowadziła Mariola Balicka, nauczyciel języka polskiego i szkolny bibliotekarz

Powitanie Jesieni 16.09.2020
Piękna pogoda oraz prawdziwie słoneczna, złota polska jesień zgromadziła na szkolnym boisku pod opieką wychowawczyń uczniów klasy I i II oraz klasy O i III. Jak co roku witamy jesień. Tradycyjnie w przygotowaniach pomagali rodzice ucznia klasy 3, którzy z wielkim zaangażowaniem zajmowali się pieczeniem kiełbasek dla wszystkich uczestników zabawy. Przerywnikiem między spożywaniem pysznych kiełbasek były gry i zabawy na szkolnym boisku. Mile spędzony czas pozostawi na długo w pamięci miłe wspomnienia z pożegnania lata i powitania kolejnej pory roku jesieni.
Wiesława Kaszubska opiekun MSU


Narodowe Czytanie
Z okazji Narodowego Czytania została przygotowana gazetka ścienna. Uczniowie oglądali plakaty do przedstawienia „Balladyny”. Zapoznali się z treścią listu prezydenta Andrzeja Dudy, zachęcającego do udziału w akcji.
Dnia 4 września 2020 roku w naszej szkole odbyło się czytanie  „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ze względu na reżim sanitarny obowiązujący podczas pandemii uczniowie czytali fragmenty utworu w obrębie swoich klas z nauczycielami języka polskiego. Pani Izabela Ciesielska zaciekawiała dramatem uczniów klasy VII a i VIII, a pani Mariola Balicka uczniów klasy IV, VI, VII b. Młodzież czytała utwór z podziałem na role, poznając Kirkora, szukającego żony ze wsi,  dobrą i naiwną Alinę oraz bezwzględną i pragnącą władzy Balladynę.Akcja ekologiczna „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjno – ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której celem było zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Samorząd uczniowski przeprowadził na terenie szkoły zbiórkę elektrośmieci.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

MINI LISTA PRZEBOJÓW
Dnia 10 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się Mini Lista Przebojów. Organizatorem był Samorząd Uczniowski pod okiem pani Anny Nadwodnej i pani Marzeny Cedlerskiej. Imprezę prowadził: Michał Zieliński. W jury zasiedli: pani wicedyrektor Ewa Wiśniewska, pani Maria Stańczyk i przedstawiciel SU- Błażej Barwiński ucz. kl. VI A. Jury doceniło zespoły za pomysł na wykonanie piosenki, stroje, rekwizyty oraz zaangażowanie. Niektórych uczestników nie można było rozpoznać w ich estradowych strojach. W konkursie wzięło udział 7 zespołów:
- pierwsze miejsce zajęły: dziewczyny z kl. VIII (Karolina Kieszkowska, Maria Lech, Weronika Zielinska, Patrycja Ślizga, Julia Bartkowska) w piosence „Baby shark” i zespół z kl. VI B (Paulina Dawid, Oliwia Nowakowska, Karolina Kołodziejska, Maria Pieckowska, Anna Rutkowska, Justyna Kieszkowska, Klaudia Kocięda)
- drugie miejsce: TEAM kl. V i VI B, skład zespołu: Paulina Szulc i Karolina Jaskółska. Zespół wykonał piosenkę „Mogę wszystko nic nie muszę”
- trzecie miejsce: Patrycja Pawlak z klasy I, która wykonała piosenkę „Za krokiem krok”.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a publiczność
się świetnie bawiła.
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

„Mistrza Matematyki 2020”
Dnia 20.02.2020 r. odbył się konkurs na Mistrza Matematyki naszej szkoły, do konkursu przystąpiło dwoje uczniów klasa VII: Agata Kraśnik i Szymon Wiśniewski oraz sześcioro z klasy VIII: Julia Bartkowska, Maja Kopycińska, Hubert Słowikowski, Kamil Sieński, Jakub Szklarski, Michał Zieliński.
Największą ilość punktów uzyskali:
1. Hubert Słowikowski 29 pkt.
2. Jakub Szklarski 15 pkt.
3. Agata Kraśnik 15 pkt.
Mistrzem Matematyki 2020 r. w kategorii kl. VII - VIII został Hubert Słowikowski z klasy VIII

Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Dzień Mężczyzn w naszej szkole!
10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Dziewczęta z samorządu uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków.
Opiekunowie SU:
Anna Nadwodna
Marzena Cedlerska

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego